• W sytuacji, gdy zagrożone jest dobro dziecka lub gdy potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz dzwonić pod numery:

Całodobowa bezpłatna infolinia

(pomoc dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli)

Gdy masz problemy w relacjach rówieśniczych, jesteś ofiarą przemocy i agresji ze strony rówieśników lub dorosłych, gdy potrzebujesz porozmawiać bo wydaje Ci si, że wszystko i wszyscy są przeciwko Tobie...

Skorzystaj z pomocy doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Telefon jest bezpłatny i jest czynny całą dobę
        Telefon został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej

DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

(pomoc dla dzieci i młodzieży)

Gdy nie wiesz z kim porozmawiać, a coś bardzo Cię martwi. Możesz tam także zgłaszać takie sytuacje, które według Ciebie są niesprawiedliwe i masz poczucie, że ktoś zachował się nie tak jak powinien – np. złamał prawo.

Telefon jest bezpłatny i jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8:15 do 20:00 (połączenie bezpłatne). Jeśli zadzwonisz tam w godzinach nocnych i zostawisz informację o sobie i swój numer – konsultanci do Ciebie oddzwonią.

Telefon zaufania dla dzieci i Młodzieży

(pomoc dla dzieci i młodzieży)

Zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem,

nie masz z kim porozmawiać
        lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć.

Telefon jest czynny codziennie od godziny 12.00 do 2.00 w nocy.

Telefon w sprawie bezpieczeństwa dzieci

(Dla rodziców i nauczycieli)

Bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Ponadto terapeuci i prawnicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę udzielają konsultacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci, w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym i uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych w procedurach prawnych. Telefon dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 15:00.

Ogólnopolski telefon zaufania dla ofiar przemocy w rodzinie

(Pomoc dla dorosłych w sprawach dzieci)

Zadzwoń, jeśli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię – bije lub obraża. Możesz tam opowiedzieć o swojej sytuacji i dowiedzieć się gdzie szukać pomocy w Twoim otoczeniu. Telefon działa od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 22.00, a w niedziele

i święta w godzinach od 8.00 do 16.00.

Policyjny telefon zaufania ds przeciwdziałania przemocy w rodzinie

(Pomoc dla dorosłych w sprawach dzieci)

Pod tym numerem telefonu można uzyskać wsparcie w sytuacji przemocy w rodzinie. Specjaliści obsługujący linię udzielają informacji na temat procedury "Niebieskiej Karty", np. jakie inne podmioty poza policją, mogą ją założyć.

Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.30 - 15.30.

Telefon w sprawie zaginionego dziecka i nastolatka

Telefon w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka 116 000 – bezpłatna numer telefonu Fundacji ITAKA, który jest dostępny przez 5 dni w tygodniu. Dzwoniąc pod numer 116 000 można zgłosić zaginięcie dziecka, uzyskać poradę oraz wsparcie. Przy telefonie dyżurują specjaliści ds. poszukiwań, prawnicy oraz psycholodzy.

System alarmowy w sprawie zaginięcia dziecka

System alarmowy uruchamiany w przypadku zaginięcia małego dziecka, który opiera się na skoordynowanym działaniu Policji i mediów, w celu jak najszerszego rozpowszechnienia wizerunku zaginionego dziecka.
        Jednak nie każde zaginięcie dziecka jest przesłanką do uruchomienia systemu.
        Uruchamia się go wówczas, gdy jest realne podejrzenie
        zagrożenia życia lub zdrowia dziecka.

032 / 43 57 840

ośrodek interwencji kryzysowej