• 1.Uczeń po wejściu do świetlicy ma obowiązek zgłosić się do nauczyciela.

2.Uczeń ma obowiązek informowania nauczyciela świetlicy o każdorazowym nawet krótkotrwałym oddaleniu się.

3.Dzieci przebywające w świetlicy szkolnej zostają zapoznane z zasadami BHP oraz sygnalizacją przeciwpożarową przez nauczycieli świetlicy.

4.Dzieci mają obowiązek szanować i dbać o wyposażenie świetlicy.

5.W świetlicy dzieci nie mogą korzystać z telefonów komórkowych, MP3 oraz innych urządzeń technicznych przyniesionych z domu.

6.Wychowawcy świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności za wartościowe przedmioty przynoszone do szkoły.

7.Rodzice (opiekunowie) mają obowiązek przyprowadzenia dziecka do świetlicy, nie zostawiając dzieci w szatni lub korytarzu szkolnym bez opieki.

8. Drugi nauczyciel świetlicy o godzinie 7.30 przeprowadza z szatni dzieci, które dojeżdżają busem i rozpoczynają zajęcia w późniejszych godzinach.

8.Dzieci ze świetlicy odbierane są przez rodziców lub inne upoważnione osoby w karcie zgłoszeniowej.

9.Dziecko poniżej 7 roku życia nie może samodzielnie opuszczać świetlicy szkolnej oraz nie może być odbierane przez dziecko, które nie ukończyło 10 roku życia (zgodnie zprzepisami Kodeksu ruchu drogowego).

10.W wyjątkowych wypadkach jeśli dziecko miałoby być odebrane przez osobę nie umieszczonejw karcie zgłoszeniowej potrzebne jest jednorazowe pisemne oświadczenie rodziców, które powinno być dostarczone do świetlicy.

11.W przypadku samodzielnego wyjścia dziecka ze świetlicy do domu potrzebne jest oświadczenie rodziców ze zgodą na takie wyjście, z podaniem daty i godziny o której dziecko ma opuścić świetlicę.

12.Osobom nieupoważnionym lub opiekunom w stanie nietrzeźwym dzieci nie będą przekazywane. Otakiej sytuacji będzie informowany kierownik świetlicy, pedagog szkolny lub wszczególnych przypadkach policja.

13.Rodzice i opiekunowie zobowiązani są do poinformowania nauczyciela świetlicy oodbiorze dziecka ze świetlicy.

14.Rodzic/opiekun osobiście odbiera dziecko ze Świetlicy, oczekując na niego przed salą świetlicową. Nie można wywoływać dziecka przez telefon, umawiać się z nim przed szkołą.

15.W pracy z dziećmi wychowawca świetlicy współpracuje z pedagogiem szkolnym oraz wychowawcami klas.

16.Wychowawca klasy wystawiając ocenę z zachowania na koniec roku szkolnego uwzględnia opinię wychowawcy świetlicy na temat każdego dziecka uczęszczającego do świetlicy.

17.Jeżeli w trakcie trwania roku szkolnego, rodzic/opiekun prawny postanowi wypisać dziecko ze Świetlicy, powinien ten fakt zgłosić nauczycielowi Świetlicy.

19.Wychowawca świetlicy ma obowiązek niezwłocznie powiadomić kierownika świetlicy o problemach zaistniałych podczas zajęć w szkolnej świetlicy.

20.Obowiązkiem rodziców lub prawnych opiekunów jest przestrzeganie godzin pracy świetlicy i punktualnego odbierania dzieci.

21.Wychowawcy Świetlicy nie odpowiadają za dziecko, które samodzielnie opuściło teren szkoły, w czasie, kiedy powinno przebywać w Świetlicy.

22.Rodzice/opiekuni prawni dziecka zobowiązani są powiadomić wychowawców Świetlicy ozmianie danych kontaktowych oraz wszystkich innych istotnych informacjach, które mogą miećwpływ na bezpieczeństwo i funkcjonowanie dziecka w szkole.

23.W momencie zapisu dziecka do Świetlicy rodzice/opiekunowie prawni zapoznają się iakceptują Regulamin Świetlicy.