• Wielkanocne paczki dla małych pacjentów onkologii dziecięcej w Zabrzu

uśmiech na twarzy,
          drobny gest wdzięczności,
          to przecież tak mało,
          a tak wiele znaczy w szarej codzienności.

Trudno wyrazić wdzięczność za pomoc, za dobre słowo, za dary dające radość... Niesamowite, jak cała społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania!!! Paczki przygotowane przez klasy dla pacjentów oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej  w Zabrzu są bogate w przedmioty, o których dzieci marzyły i bogate w piękne słowa przesłane na listach i kartkach. W ich szarej codzienności okrytej bólem i strachem paczki wywołają dzisiaj ogromną radość i uśmiechy na twarzy!

Można na Was liczyć!!! Dziękuję w imieniu każdego pacjenta, dziękuję w imieniu ich rodziców i dziekuję w swoim imieniu!!! Wielkie dziekuję dla Was wszystkich za zaangażowanie!

Podczas zajęć artystycznych wraz z uczennicami klas 4-6 udało nam się uszyć 26 maskotek-emotek, które będą dodatkowym prezentem dla małych pacjentów.
          To juz druga ścieżka projektu, którą udało nam się zakończyć sukcesem!  W pierwszej ścieżce ze sprzedaży Kieszonkowych Pożeraczy Smutków dofinansowaliśmy działalność Fundacji Słonie na Balkonie. W drugiej obdarujemy dzieci leczone na onkologii w Zabrzu. Przez naukę pomagamy innym!!!

Dzisiaj Stowarzyszenie Otoczka wręczy nasze prezenty dzieciom. Nie mogliśmy zrobić tego osobiście przez zaostrzenia epidemiologiczne, jakie dotyczą pacjentów onkologicznych. Gdy otrzymam powiadomienie o przeprowadzonej akcji zajączkowej na oddziale poinformuję Was, zaś zdjęcia i filmiki pokażą wychowawcy podczas zebrań z rodzicami.
          Serdecznie dziękuję za Wasze dobre serca!!! DW
        • Ciąg dalszy eksperymentów...

• 27.03.2024 12:10
        • Klasa 2a w ramach projektu "Luźne lekcje z naukowcami - poznajemy i eksperymentujemy" wykonala kolejne zadanie. Uczniowie poznali postać Alfreda Nobla oraz wykonali eksperyment "kryształki soli".

• Zdrowe dzieciaki to my!

• 26.03.2024 10:55
        • Obchody Światowego Tygodnia Mózgu.
          Uczniowie klasy 3 a wspólnie przygotowały zdrowe przekąski z owoców i warzyw. Prawidłowe nawyki żywieniowe są bardzo ważne dla organizmu młodego człowieka. Mają ogromny wpływ  na pawidłową pracę mózgu.

AW\KL\KH-CH.
        • Projektujemy Lapbook - W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

• 25.03.2024 19:03
        • Uczniowie klasy 6a projektowali grupowo i indywidualnie literacki lapbook do lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza. Wybór tej aktywnej metody twórczej z książką, a szczególnie przygodowo-podróżniczą z elementami historycznymi, umożliwia dobór treści, wizualizację i usystematyzowanie wiedzy o lekturze. Ponadto metoda ta uruchamia pokłady samodzielności, kreatywności, innowacyjności w doborze i tworzeniu niezbędnych zakładek, map myśli, quizów, ciekawostek, obrazów literackich itp. Gotowe lapbooki mogą nam służyć do powtórki materiału, jak również do jego pogłębienia. Zamieszczane w lapbooku informacje możemy poszerzać albo wymienić na inne wiadomości. Wykorzystamy je na każdym przedmiocie. Oto kilka propozycji:

AR