• Kocia galeria

• 03.03.2024 22:54

• Bardzo miło zrobiło się na "Łączniku" dzięki zdjęciom Waszych Pupili :)
          Dziękujemy wszystkim, za wspólne stworzenie kociej galerii.
          Wasze koty są przepiękne! :)
          Zapraszamy do podziwiania :)
          PS&KB

• Ekologicznie i cyfrowo...

• 03.03.2024 21:29
        • Ekologicznie i cyfrowo..., czyli zajęcia koła Scratch poświęcone na tworzenie ekologicznych projektów. Koło Scratcha działa w bibliotece szkolnej od drugiego półrocza. Podczas spotkań uczniowie tworzą projekty ekologiczne, wykorzystując możliwości programu Scratch i szkolne tablety...
        • Wyniki konkursu Połam głowę na ortografii. Oto zwycięzcy!

• 03.03.2024 18:23

Z okazji Obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 22 lutego 2024 roku zorganizowano w naszej szkole Dyktando dla uczniów z klas IV-VI oraz VII-VIII. Do udziału w rywalizacjach zgłosiło się 31 uczniów, którzy zmierzyli się z tekstami: Spóźnialski Jerzy oraz Wiosenne przebudzenie.

A oto MISTRZOWIE ORTOGRAFII:
          ETAP IV-VI
          I miejsce Ewa Owsiany 6b
          II miejsce Hanna Durczok 6b
          III miejsce Milena Dąbrowska 6a

ETAP VII-VIII
          I miejsce Marcin Skrzypczyk 8a
          II miejsce  Maja Wołoszyn 7b
          III miejsce  ex aequo Karolina Kowalik 7a i  Paulina Rawska 7b

Rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się w czwartek o 11.20 w sali nr 17. Zapraszam wszystkich:)
          Dyplomy Uznania otrzymają również:

Marta Zbrzyzny 7b, Julia Nowak 7a, Monika Palowska 7a, Magdalena Kempny 8a, Karolina Białoń 7a, Antonina Wołczyk 7a, Milena Jakubowska 7a, Julia Witkowska 7a, Maja Urlik 8a, Milena Ptak 8a, Paulina Grabarczyk 4a, Hanna Staniszewska 4a, Julia Brzoska 4a, Maja Ptak 4a, Aleksandra Mazur 4a, Filip Budzik 6a, Maria Pussak 6a, Alexander Brachman 5a, Zuzanna Zbyl 6b, Hanna Wyroba 5a, Szymon Dąbrowski 4b, Kamil Nowak 4b, Maksymilian Szymlak 4b.

Gratulejemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom odwagi w starciu z polską ortografią i interpunkcją :)
          AR

• Lektura w pudełku zamknięta i Narnia w oczach dziecka - efekty projektowe uczniów klasy 4a.

• 26.02.2024 18:02
        • Uczniowie klasy 4a uczą się metody projektu literackiego. W grudniu zaprojektowali, wykonali i zaprezentowali projekt twórczy "Lektura w pudełku zamknięta... Akademia pana Kleksa Jana Brzechwy", natomiast w lutym kolejny projekt, podsumowujący omówienie książki  - "Narnia w oczach dziecka - kolaż przestrzenny". Poniżej tylko kilka efektów pracy i pomysłów uczniów.

Gratuleję pomysłowości :)
          AR
        • Ludzie odlegli jak planety...Premiera spektaklu teatralnego Mały Książę w reżyserii Cezarego Domagały.

• 21.02.2024 21:40
        • 20 lutego 2024 roku uczniowie klas 7a i 8a wraz z wychowawcami mieli przyjemność uczestniczyć w premierowym spektaklu "Mały Książę" Exupery'ego w Teatrze Nowym w Zabrzu. To ponadczasowe dzieło z 1943 roku porusza, wychowuje, uwrażliwia pokolenia nieprzerwanie do dziś.

"Proszę. Narysuj mi baranka".

"Dorośli są naprawdę dziwni."
          "Należy wymagać tego, co można otrzymać. Autorytet opiera się na rozsądku".

Spektakl musicalowy wyreżyserował Cezary Domagała, a w role mieszkańców planet - Króla, Pyszałka, Pijaka, Bankiera, Geografa i Latarnika -  tej najsłynniejszej powiastki filozoficznej wcielili się wybitni aktorzy z Zabrza. Nie zabrakło przede wszystkim debiutów dziecięcych. Odtwórcą roli Małego Księcia z planety B-612 został kilkunastoletni chłopiec, nie dość, że utalentowany aktorsko, to jeszcze umuzykalniony. Zachwycił widzów prawdą, mistrzowstwem słowa, wrażliwością, uczuciowością.

"Oswoić, znaczy stworzyć więzy. Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś."
          Zachęcamy wszystkich miłośników literatury do teatralnego "katharsis". Udział w tym emocjonującym widowisku talentów, emocji i prawd uniwersalnych zaliczamy do udanych.

Zachęcamy do poczytania: