Strona główna

      • Sekretariat Zespołu czynny w godzinach 7:00 - 15:00
        Kontakt telefoniczny pod numerem (32) 43 42 611
          • Akredytacyjnych inspiracji dalszy ciąg...

            25.06.2026

            Akredytacyjnych inspiracji dalszy ciąg... - Obrazek 1W bieżącym roku szkolnym nauczyciele naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w wizytach typu job-shadowing w ramach współpracy międzynarodowej. Był to niezwykle wartościowy czas zdobywania nowych doświadczeń, poznawania innowacyjnych metod pracy oraz budowania sieci kontaktów z nauczycielami z innych krajów.

            Udział w job-shadowingu pozwolił naszym pedagogom na bezpośrednie obserwowanie pracy zagranicznych szkół, nauczyciele mieli okazję zapoznać się ze stosowanymi w placówkach partnerskich metodami nauczania.

            Jedną z najważniejszych korzyści była możliwość wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk z nauczycielami z innych państw. Dzięki temu nasi pedagodzy zyskali szersze spojrzenie na proces edukacyjny oraz większą otwartość na różnorodność kulturową.

            Istotnym elementem projektu było dzielenie się zdobytymi doświadczeniami. Po każdym wyjeździe nauczyciele uzupełniali wpisy na tablicy Padlet, dzieląc się pomysłami i inspiracjami akredytacyjnymi z całą społecznością pedagogiczną. Opracowany scenariusz zajęć integracyjnych, który nauczyciele stworzyli na potrzeby prowadzonych podczas job-shadowing zajęć w Escola Básica Damião de Góis w Lizbonie, będzie stanowić produkt końcowy projektu Erasmus+ Akredytacja. Poznane podczas wyjazdów narzędzia cyfrowe zostały wykorzystane do opracowania stempla EXSLIBRIS dla szkolnej biblioteki, który stanowić będzie kolejny produkt końcowy. Echa obserwacji zagranicznych szkół widać też na szkolnych korytarzach, m.in. w postaci graficznej prezentacji poziomu czytelnictwa klas w roku szkolnym 2025/2026…

            Padlet z inspiracjami - link: 

            Akredytacyjne inspiracje w ZSP7

          • Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur"

            23.06.2026

            Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur” czworo uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienie:

            Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom osiągniętych wyników oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie, wysiłek i podjęcie matematycznego wyzwania.

            Życzymy dalszych sukcesów oraz nieustannego rozwijania matematycznych zainteresowań i pasji.

            • Bartosz L. (kl. 4b)
            • Emilia P. (kl. 5b)
            • Jakub B. (kl. 6a)
            • Milena D. (kl. 8a)

            AW

            EB

          • WIELKI BIEG INTEGRACYJNY Z OKAZJI DNI GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

            22.06.2026

            W miniony wtorek, 16 czerwca, uczniowie klas 2b, 3a i 4a wraz z nauczycielami wzięli udział w Wielkim Biegu Integracyjnym z okazji Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wydarzenie przebiegało w radosnej i przyjaznej atmosferze, promując integrację, wzajemny szacunek oraz aktywność fizyczną.

            Po zakończeniu biegu na uczestników czekało wiele atrakcji oraz poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili i aktywnie uczestniczyli w przygotowanych wydarzeniach.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, sportowego ducha i wspólnie spędzony czas!
            KZ/MF/DD/KL/MC/DR


             

          • Wycieczka klas 3a, 4a, 5b do Kopalni Soli w Bochni.

            22.06.2026

            W dniach 17–18.06 26r. odbyła się wycieczka do Kopalni Soli w Bochni oraz do Alvernia Planet w Nieporaz. Wzięli w niej udział uczniowie klas 3a, 4a i 5b. Pierwszego dnia grupa zwiedziła Kraków, a następnie przejechała do Bochni, gdzie odbyło się zwiedzanie kopalni oraz zaplanowano nocleg. Drugiego dnia uczniowie udali się do Alvernia Planet, gdzie korzystali z przygotowanych atrakcji i zajęć. Wycieczka była bardzo ciekawa i sprzyjała integracji klas. MC/DD/AL/MS/KK/KB



             

          • Udział w Międzynarodowym Projekcie „EMP@TYCZNA KLASA”

            22.06.2026

             

            " Emp@tyczna Klasa ! "

            W roku szkolnym 2025/2026 klasa 5B Zespołu Szkolno‑Przedszkolnego aktywnie uczestniczyła w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „EMP@TYCZNA KLASA” – 6. edycja. Uczniowie realizowali całoroczne działania rozwijające postawy empatii, współpracy, odpowiedzialności społecznej oraz wrażliwości na potrzeby innych. Projekt stał się ważnym elementem życia klasy – integrował uczniów, wzmacniał relacje i uczył świadomego, życzliwego funkcjonowania w grupie.

            Za udział w projekcie klasa 5B otrzymała oficjalny Certyfikat uczestnictwa w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym EMP@TYCZNA KLASA. Szczególne podziękowania kierowane są do Pani Danuty Popek, która otrzymała imienne wyróżnienie za zaangażowanie w realizację projektu.

            Jej praca, koordynacja działań, troska o rozwój społeczno‑emocjonalny uczniów oraz konsekwentne budowanie kultury empatii w klasie i szkole miały kluczowe znaczenie dla powodzenia całej inicjatywy.

            Projekt w Zespole Szkolno‑Przedszkolnym stał się nie tylko cyklem zadań, ale przede wszystkim inspiracją do tworzenia przyjaznej, otwartej i wspierającej atmosfery, w której każdy uczeń czuje się ważny. Działania podejmowane w ramach „Emp@tycznej Klasy” wzbogaciły szkolną codzienność, wzmocniły relacje rówieśnicze i pokazały, że empatia jest realną siłą budującą społeczność.

             

            p. Danuta Popek 

          • Uczniowie klasy IIa z wizytą w Urzędzie Miasta Żory

            21.06.2026

            Uczniowie klasy IIa mieli okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawej wycieczce edukacyjnej do Urzędu Miasta Żory. Podczas wizyty dzieci, wraz z wychowawczyniami, poznały historię zabytkowego budynku magistratu znajdującego się na żorskim Rynku oraz dowiedziały się wielu interesujących informacji na temat symboli i insygniów miejskich.

            Pracownicy urzędu przybliżyli uczniom funkcjonowanie poszczególnych wydziałów i opowiedzieli o zadaniach realizowanych na rzecz mieszkańców miasta. Drugoklasiści mieli możliwość odwiedzenia m.in. Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich, Wydziału Pojazdów i Kierowców oraz Wydziału Inżynierii i Środowiska.

            Duże zainteresowanie wzbudziła także sala ślubów oraz sala narad, w której odbywają się spotkania Rady Miasta Żory. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o pracy samorządu i zadawały wiele pytań dotyczących funkcjonowania miasta.

            Wycieczka była cenną lekcją wiedzy o samorządzie lokalnym i pozwoliła uczniom lepiej poznać instytucje działające na rzecz mieszkańców. Serdecznie dziękujemy pracownikom Urzędu Miasta Żory za miłe przyjęcie oraz interesujące spotkanie.

            Uczniowie klasy IIa z wizytą w Urzędzie Miasta Żory - Obrazek 1
            JK | AW
          • Organizacja zakończenia roku szkolnego 2025/2026 

            21.06.2026

            26.06.2026 

             

            Klasa 

            Godzina 

            Sala 

            Wychowawca 

            1a 

            10:15 

            1.42 

            Maria Staroń 

            1b 

            8:00 

            2.11 

            Iwona Muras 

            2a 

            8:00 

            2.5 

            Jagoda Kwiatkowska, 

            2b 

            8:00 

            2.6 

            Klaudia Zbrzyzny 

            2c 

            7:30 

            2.7 

            Adrianna Wychrystenko 

            3a 

            8:00 

            3.11 

            Elżbieta Muc 

            3b 

            8:00 

            3.5 

            Beata Boucek 

            4a 

            8:00 

            3.6 

            Dominika Drzewiecka 

            4b 

            8:30 

            3.7 

            Aleksandra Tanistra 

            5a 

            8:30 

            2.5 

            Katarzyna Lipka 

            5b 

            8:30 

            2.6 

            Anna Lewandowska 

            6a 

            8:30 

            2.7 

            Agnieszka Kubeczko 

            6b 

            8:30 

            3.5 

            Agnieszka Wysopal 

            7a 

            8:30 

            3.6 

            Anna Ploch – Tomaszewska 

             

            9:00 - Msza Święta 

             

            11:00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas ósmych 

             
          • Poznajemy zawody naszych rodziców - trener baseballa.

            18.06.2026
            Uczniowie 4b wzięli udział w treningu baseballa, podczas którego mieli okazję spróbować swoich sił w różnych elementach tej dyscypliny. Trening poprowadził  trener p. Arkadiusz Żurkowski - tata Jagody. Dzieci ćwiczyły odbijanie piłki kijem, rzuty do celu oraz odbijanie piłek wyrzucanych przez specjalne urządzenie. Zajęcia dostarczyły uczniom wielu emocji i radości, a jednocześnie pozwoliły rozwijać sprawność ruchową. To była świetna sportowa przygoda.
            Poznajemy zawody naszych rodziców - trener baseballa. - Obrazek 1Poznajemy zawody naszych rodziców - trener baseballa. - Obrazek 2Poznajemy zawody naszych rodziców - trener baseballa. - Obrazek 3
            DR/AT
          • Egzamin na kartę rowerową.

            14.06.2026
            10.06.2026 roku odbył się Egzamin na Kartę Rowerową klas IV oraz chętnych uczniów klas starszych. Uczniowie przstąpili w pierwszej kolejności do testu teoretycznego, a po uzyskaniu pozytywnego wyniku, mimo niekorzystnej pogody do części praktycznej. Gratulujemy wszystkim, którzy wykazali się niezbędną wiedzą i umiejętnościami.
            Egzamin na kartę rowerową. - Obrazek 1Egzamin na kartę rowerową. - Obrazek 2Egzamin na kartę rowerową. - Obrazek 3Egzamin na kartę rowerową. - Obrazek 4KM
          • Job-shadowing w Escola Básica Damião de Góis

            11.06.2026

            Job-shadowing w Escola Básica Damião de Góis - Obrazek 1W dniach 25 - 28.05.2026 r. nasi nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w wizycie typu job-shadowing w Lizbonie w ramach realizowanego programu Erasmus+. Wyjazd był doskonałą okazją do poznania portugalskiego systemu edukacji, wymiany doświadczeń oraz zdobycia nowych kompetencji związanych z pracą w środowisku wielokulturowym.

            Lizbona, stolica Portugalii, zachwyca swoją historią, kulturą i wyjątkową atmosferą. Miasto położone nad rzeką Tag słynie z malowniczych uliczek, charakterystycznych żółtych tramwajów oraz otwartości mieszkańców. To miejsce, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością, tworząc inspirujące środowisko do nauki i współpracy międzynarodowej.

            Podczas pobytu nauczyciele odwiedzili portugalską szkołę partnerską Escola Básica Damião de Góis, gdzie mieli możliwość obserwacji codziennej pracy placówki oraz udziału w spotkaniach z nauczycielami. Szczególną uwagę poświęcono wsparciu uczniów z doświadczeniem migracyjnym oraz budowaniu przyjaznego i bezpiecznego środowiska szkolnego. Nauczyciele ZSP7 prezentowali w wybranych klasach informacje o naszej szkole i mieście, przeprowadzili także warsztaty, których celem była integracja grup.

            W trakcie mobilności uczestnicy zdobyli i rozwinęli następujące kompetencje:

            - poszerzyli wiedzę na temat nowoczesnego systemu edukacji, obejmującego inteligentne rozwiązania wspierające uczniów ze środowisk migracyjnych oraz rodzin wielokulturowych;
            - poznali strategie i metody wspierania oraz adaptacji uczniów ze środowisk migracyjnych;
            - usprawnili umiejętności współpracy w środowisku wielokulturowym;
            - poznali sposoby dbania o dobrostan kadry pedagogicznej pracującej z dziećmi i młodzieżą pochodzącą z różnych środowisk kulturowych i społecznych.

            Udział w projekcie był niezwykle wartościowym doświadczeniem, które pozwoliło nauczycielom zdobyć praktyczną wiedzę i inspiracje do dalszej pracy. Wymiana doświadczeń z portugalskimi nauczycielami z pewnością przyczyni się do wzbogacenia codziennej pracy szkoły oraz podniesienia jakości działań edukacyjnych i wychowawczych.

          • Konkurs recytatorski w języku obcym

            03.06.2026

            Z radością ogłaszamy wyniki tegorocznego konkursu recytatorskiego w języku angielskim i niemieckim.

            1. miejsce – Malwina K. (klasa 2a)

            2. miejsce – Helena L. (klasa 1b)

            3. miejsce – Agata P. (klasa 3b)

            Wyróżnienie – Ewa O. (klasa 8b)

            Serdecznie gratulujemy laureatkom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne przygotowanie i liczny udział. Cieszymy się, że konkurs cieszy się tak dużym zainteresowaniem i już teraz zapraszamy do kolejnej edycji w nowym roku szkolnym.

            Zespół Języków Obcych

          • Wycieczka klasy 3b do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie

            02.06.2026

            Z okazji Dnia Dziecka klasa 3b wybrała się na wycieczkę do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie. To była podróż w czasie, która pozwoliła uczniom zobaczyć, jak wyglądało życie na dawnej śląskiej wsi.

            Podczas spaceru po skansenie dzieci odwiedziły stare chaty, zagrody, a także dawną szkołę, w której mogły porównać współczesną klasę z tą sprzed wielu lat. Uczniowie z zainteresowaniem odkrywali, jak kiedyś mieszkano, pracowano i jak ważną rolę w codziennym życiu pełniła glina – materiał, z którego tworzono naczynia i przedmioty użytkowe.

            Po zwiedzaniu dzieci wzięły udział w warsztatach ceramicznych. Każde dziecko samodzielnie ulepiło z gliny miseczkę lub talerzyk, a następnie ozdobiło swoje dzieło koronkowym wzorem, tworząc niepowtarzalną pamiątkę. Praca z gliną była nie tylko świetną zabawą, ale też okazją do rozwijania kreatywności i sprawności manualnej.

            Wycieczka była pełna radości, nowych doświadczeń i wspólnego świętowania.

            BB / KF

    • Ważne linki

      • Ministerstwo Edukacji Narodowej
      • Kuratorium Oświaty w Katowicach
      • Centralna Komisja Egzaminacyjna
      • Rzecznik Praw Dziecka
    • Tygodniowe menu

      • Czwartek25. 06.
      • Śniadanie
        Parówki na gorąco z ketchupem, bułka grahamka z masłem, herbata z cytryną
      • Drugie śniadanie
        Mleczko waniliowe
      • Obiad
        Zupa fasolowa, placki ziemniaczane, kompot owocowy
      • Przekąska
        Chałka z masłem, jogurt do picia + pół banana
    • Librus Synergia
    • Godziny lekcji

      Czwartek 25.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 2137453