W sytuacji, gdy zagrożone jest dobro dziecka lub gdy potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz dzwonić pod numery:
Całodobowa bezpłatna infolinia
(pomoc dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli)
Gdy masz problemy w relacjach rówieśniczych, jesteś ofiarą przemocy i agresji ze strony rówieśników lub dorosłych, gdy potrzebujesz porozmawiać bo wydaje Ci si, że wszystko i wszyscy są przeciwko Tobie...
Skorzystaj z pomocy doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Telefon jest bezpłatny i jest czynny całą dobę
Telefon został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej
DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA
(pomoc dla dzieci i młodzieży)
Gdy nie wiesz z kim porozmawiać, a coś bardzo Cię martwi. Możesz tam także zgłaszać takie sytuacje, które według Ciebie są niesprawiedliwe i masz poczucie, że ktoś zachował się nie tak jak powinien – np. złamał prawo.
Telefon jest bezpłatny i jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8:15 do 20:00 (połączenie bezpłatne). Jeśli zadzwonisz tam w godzinach nocnych i zostawisz informację o sobie i swój numer – konsultanci do Ciebie oddzwonią.
Telefon zaufania dla dzieci i Młodzieży
(pomoc dla dzieci i młodzieży)
Zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem,
nie masz z kim porozmawiać
lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć.Telefon jest czynny codziennie od godziny 12.00 do 2.00 w nocy.
Telefon w sprawie bezpieczeństwa dzieci
(Dla rodziców i nauczycieli)
Bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Ponadto terapeuci i prawnicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę udzielają konsultacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci, w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym i uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych w procedurach prawnych. Telefon dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 15:00.
Ogólnopolski telefon zaufania dla ofiar przemocy w rodzinie
(Pomoc dla dorosłych w sprawach dzieci)
Zadzwoń, jeśli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię – bije lub obraża. Możesz tam opowiedzieć o swojej sytuacji i dowiedzieć się gdzie szukać pomocy w Twoim otoczeniu. Telefon działa od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 22.00, a w niedziele
i święta w godzinach od 8.00 do 16.00.
800 120 226
Policyjny telefon zaufania ds przeciwdziałania przemocy w rodzinie
(Pomoc dla dorosłych w sprawach dzieci)
Pod tym numerem telefonu można uzyskać wsparcie w sytuacji przemocy w rodzinie. Specjaliści obsługujący linię udzielają informacji na temat procedury "Niebieskiej Karty", np. jakie inne podmioty poza policją, mogą ją założyć.
Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.30 - 15.30.
Telefon w sprawie zaginionego dziecka i nastolatka
Telefon w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka 116 000 – bezpłatna numer telefonu Fundacji ITAKA, który jest dostępny przez 5 dni w tygodniu. Dzwoniąc pod numer 116 000 można zgłosić zaginięcie dziecka, uzyskać poradę oraz wsparcie. Przy telefonie dyżurują specjaliści ds. poszukiwań, prawnicy oraz psycholodzy.
System alarmowy w sprawie zaginięcia dziecka
System alarmowy uruchamiany w przypadku zaginięcia małego dziecka, który opiera się na skoordynowanym działaniu Policji i mediów, w celu jak najszerszego rozpowszechnienia wizerunku zaginionego dziecka.
Jednak nie każde zaginięcie dziecka jest przesłanką do uruchomienia systemu.
Uruchamia się go wówczas, gdy jest realne podejrzenie
zagrożenia życia lub zdrowia dziecka.032 / 43 57 840
ośrodek interwencji kryzysowej
w Żorach
032 / 43 45 236
ośrodek wczesnej interwencji
w Żorach