Walentynki tuż tuż.
- 05.02.2025 20:38
- Przygotowania idą pełną parą...
IM/AT - więcej
Sensoryczne poznawanie kształtów w 3b.
- 03.02.2025 17:38
- Bryły i figury. Czy coś je łączy....
IM/AT - więcej
Walentynki tuż tuż...
- 03.02.2025 09:02
- Przygotowania do Walentynek w klasie 3b...
IM/AT - więcej
Kwadrarty w kopertach. Geometria w klasie 3b
- 02.02.2025 22:09
- IM/AT
- więcej
Zatwierdzenie sprawozdania końcowego Erasmus+
- 28.01.2025 18:37
Z przyjemnością informujemy, że Narodowa Agencja zakończyła analizę sprawozdania końcowego zamykającego projekt o numerze: 2023-1-PL01-KA121-SCH-000143528. Sprawozdanie końcowe zostało zatwierdzone.
Poniżej prezentujemy Państwu podsumowanie oceny jakościowej realizacji projektu dokonane przez Narodową Agencję.
"Realizacja projektu 2023-1-PL01-KA121-SCH-000143528 w ramach przyznanej Akredytacji Erasmus+ przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Żorach była zgodna z zasadami programu Erasmus+ sektor Edukacja Szkolna, Akcja 1. Beneficjent skutecznie i efektywnie zarządzał przyznanym dofinansowaniem, uwzględniając cele nakreślone w Planie Erasmusa, dostosowując ilość i rodzaje mobilności w celu maksymalizacji wpływu realizowanych działań na instytucję beneficjenta. Przyznane dofinansowanie zostało w całości wykorzystane w przez organizację beneficjenta.
Wszystkie działania zostały przeprowadzone zgodnie planem. Odbyły się działania w ramach obserwacji pracy (job-shadowing), w których 3 nauczycieli wzięło udział w trzydniowej obserwacji hiszpańskiej szkoły podstawowej oraz przedszkola CEIP Lluís Vives z Ontinyent w Hiszpanii. Ponadto zrealizowano 2 kursy dot. mindfulness. Na etapie wniosku zakładano, że będzie to kurs pięciodniowy, jednak forma szkolenia, która pozwoliła osiągnąć cele w 100% trwała sześć dni.
W raporcie znajdujemy informacje nt. procesu rekrutacji. Brakuje informacji nt. listy rezerwowej i procedury odwoławczej. Beneficjent zastosował Standardy jakości w celu prawidłowego zarządzania mobilnościami oraz przygotowania uczestników do mobilności. Zarówno organizacja kursu Mindfulness jak i wizyty job-shadowing były przygotowane i zorganizowane zgodnie z celami zawartymi w Planie Erasmusa. Zrealizowane działania i informacje zwrotne od uczestników wskazują, ze Beneficjent uwzględnił podstawowe zasady włączenia i różnorodności, edukacji cyfrowej oraz zrównoważenia i odpowiedzialności za środowisko w realizacji działań projektowych. Informacje o podejmowanych w projekcie działaniach, rekrutacji, organizowanych mobilnościach były publikowane na stronie Zespołu (https://zsp7zory.edupage.org/a/kalendarium-erasmusa-3).
Beneficjent zapewnił wystarczający poziom współczynnika złożonych raportów uczestników 100%. Z opinii uczestników wynika jednoznacznie, że wybrane działania spełniły ich oczekiwania – zostały przeprowadzone na wysokim poziomie organizacyjnym i merytorycznym. Wszyscy uczestnicy czuli się bardzo dobrze przygotowani do mobilności pod względem językowym, organizacyjnym, bezpieczeństwa, oraz integracji w zespole międzynarodowym. W raporcie czytamy o przykładach działań wdrażających efekty mobilności w codzienną pracę placówki. Po szkoleniu nauczyciele wdrażali poznaną wiedzę podczas pracy z uczniami, ucząc ich, m.in. sposobów na radzenie sobie ze stresem, technik relaksacyjnych, dbania o swój psychiczny dobrostan. Podzielili się doświadczeniem z innymi nauczycielami szkoły, publikując informacje na stronie Zespołu oraz opracowując e-book pt. ”Mindfulness, praktyczne ćwiczenia uważności w szkole”. Powstały tez scenariusze, przeprowadzono lekcje otwarte. Zrealizowano też projekt eTwinning „Europa w komiksie”, w którym nauczyciele tworzyli z uczniami komiksy o tematyce mindfulness i publikowali je w projektowym Twinspace. Pomiędzy nauczycielami obu placówek zostały nawiązane bardzo dobre relacje, co zaowocowało 5 dniową ”rewizytą” hiszpańskich nauczycieli w instytucji beneficjenta. Uczestnicy działań mobilnościowych uzyskali potwierdzenie uczestnictwa w działaniu, nauczyciele pozyskali dokumenty Europoass Mobilność i złożyli raporty po mobilności w BM.
Projekt rekomendowany jako przykład dobrej praktyki.
- więcej