• Warsztaty Stomatologiczne

          • 28.11 2023 r. klasy 1-3 brały udział w warsztatach stomatologicznych. Dziękujemy Profi-Dental!
             

            BT

          • Nagroda listopada trafiła do rąk uczennicy klasy 4a



          • W listopadzie ruszył szkolny konkurs czytelniczy "Klub Pożeraczy Książek”. Aż 21 uczniów przeczytało książkę z kategorii "DETEKTYWISTYCZA" i wzięło udział w losowaniu nagrody miesiąca listopada. Notatnik Siódemki trafił w ręce Hani Staniszewskiej, uczennicy klasy 4a. Gratulujemy i zapraszamy do zabawy, gdyż kolejne losowanie już w dniu 22 grudnia!

             

            BS

          • Wieczór andrzejkowych wróżb...

          • W czwartek 30 listopada 2023 r. po raz drugi uczniowie klas 7a i 8a zorganizowali w szkole wieczorną zabawę "Wieczór andrzejkowych wróżb", gdyż zgodnie z tradycją
            "Na świętego Andrzeja, dziewkom z wróżby nadzieja:)".






            Zabawa andrzejkowa, na której nie zabrakło tańców, śpiewów, wróżb i rozmów, odbyła się w świetlicy szkolnej od 16.30-19.00, a całą organizacją zajęli się  uczniowie wraz z wychowawcami klas. Przygotowali tradycyjne wróżby, nastrojową dekorację sali, poczęstunek, układy taneczne oraz repertuar muzyczny. Ten czas upłynął w miłej, romantycznej atmosferze i z pewnością na długo zagości w naszej pamięci. Dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom  za pomoc w organizacji zabawy:) 




            AR, DW
          • Cudowny świat miniatur

          • 1 grudnia klasy 4a i 4b wybrały sie na wycieczkę do Kolejkowa. Ta wspaniała wystawa miniatur znajduje się w centrum handlowym Europa Centralna w Gliwicach.

            W miniaturowym świecie zobaczyliśmy życie na wsi, towarzyszyliśmy turystom podczas górskich wypraw, wzięliśmy udział w akcji ratunkowej, wcieliliśmy się w leśniczego, kupca, pracownika budowlanego, mechanika, cyrkowca czy plażowicza. Po Kolejkowie poruszają się pociągi oraz samochody. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek. W tym magicznym świecie zmianie ulegają pory dnia. Dzień w atrakcji Kolejkowo trwa 9 minut, po których następuje noc; zapalają się uliczne latarnie oraz światła w budynkach. Zobaczyliśmy także ogromną chmurę, z której co chwilę padał deszcz. Było pięknie!

            Na makiecie oglądaliśmy miniatury autentycznych budowli ze Śląska np. dworca kolejowego w Gliwicach wraz z peronami, gliwickiego ratusza oraz kamienic. Powstało miasteczko westernowe „Dzikie Gliwice”, gdzie mogliśmy podziwiać saloon szeryfa, Indian, braci Wright przy budowie pierwszego na świecie samolotu oraz miniaturę statku „Western River”, pływającego po Missisipi.

            Po zwiedzaniu Kolejkowa z przewodnikiem udaliśmy się na warsztaty, gdzie każdy z nas wykonał makietę domu lub pociągu. Pracowaliśmy w pełnym skupieniu.

            Uśmiechnięci i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

             

            AS

          • Matematyka z pomocami Montessori w 2b

          •                  
            Pomoce Montessori służą rozwojowi inteligencji logiczno-matematycznej. Poprzez wprowadzenie działań na konkrecie, matematyka staje się dla uczniów zrozumiała, przejrzysta i bardzo przyjemna. IM/AT
          • ANRZEJKI



          • Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji; to czas czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasi uczniowie również chcieli zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Zebraliśmy się więc by  wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć.Panie zabrały uczniów do świata magii i czarów. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom.
            KS/DD



             
          • Świąteczne warsztaty z rodzicami.

          • W 2b przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia ruszyły pełną parą. Uczniowie z pomocą rodziców wykonali świąteczne ozdoby przy użyciu maszyn do szycia. Poniżej krótka relacja fotograficzna z warsztatów.  IM/AT
          • Bańka w bańce – listopadowy eksperyment

          • Klasa 2a melduje wykonanie listopadowego zadania w ramach projektu „Luźne lekcje z naukowcami-poznajemy i eksperymentujemy”. Podczas zajęć poznaliśmy wynalazcę  metody masowej produkcji papieru,  którym jest Cai Lun, a następnie wykonaliśmy eksperyment „Bańka w bańce”. Lubimy nasze lekcje z eksperymentami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania.
            KS/DD


                          

                         
          • Projekt EMOTKOWE POŻERACZE SMUTKÓW

          • Na zajęciach koła artystycznego realizujemy ogólnopolski pojekt EMOTKOWE POŻERACZE SMUTKÓW. Uczennice klas 4-6, uszyły już swoje maskotki emotki.




















             
            Kolejny etap projektu to szycie KIESZONKOWYCH POŻERACZY SMUTKÓW. Uszyte maskotki w małych pudełeczkach zakupić będzie można podczas szkolnego kiermaszu bozonarodzeniowego. Zapraszamy!!!
             












































             
            DW
          • Miś Wojtek- nasz bohater.

          •            
            Uczniowie klasy 2b poznali historię niezwykłego niedźwiedzia- kaprala i pupila żołnierzy 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii wojsk generała Andersa. Jego historia jest wciąż żywa w ksiązkach, komiksach i grze planszowej. Zapraszamy do czytania, oglądania i zabawy. Klasa 2b:)
                                
                           
          • 21 listopada -Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • Obchodząc Dzień Życzliwości i Pozdrowień mieliśmy okazję przypomnieć sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia oraz jak ważny jest serdeczny uśmiech na twarzy, który wprowadza wspaniałą i miłą atmosferę. W ten wyjątkowy dzień przygotowaliśmy piękne kartki, którymi obdarowaliśmy uczniów Szkoły Podstawoej nr 17 w Żorach oraz Szkoły Specjalnej im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach. Uczniowie tych szkół również przygotowali dla nas kartki z pozdrowieniami.
            KS/DD

               
             


                   



             
          • Nasze własne gry

          • Uczniowie klasy 4a oraz 4b w ramach podsumowania działań na liczbach samodzielnie wykonali gry planszowe i karciane. Pracując w grupach, uczniowie przygotowali plansze do gry, pionki, karty, a nawet instrukcję. Najprzyjemniejszym jednak momentem tego zadania była możliwość zagrania w przygotowane przez siebie gry. Uczniowie świetnie się przy tym bawili, a jednocześnie utrwalali rachunki pamięciowe.

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Za nami kolejna edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym dniu przypominaliśmy sobie tabliczkę mnożenia poprzez wspólne gry i zabawy. Uczniowie rozwiązywali rebusy Tabliczki Szczęścia, układali tabliczkową wieżę oraz odbyły się emocjonujące rozgrywki Muchołapów. Nawet w trakcie przerw nie odpoczywaliśmy od tabliczki.

            Z tej okazji został również przeprowadzony konkurs, w którym wyłoniono Mistrza Tabliczki Mnożenia w kategorii klas: IV-VI oraz VII-VIII. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy!

            Cały dzień pełen był uśmiechów i radości związanej z matematyką. Dzieci nie tylko doskonaliły swoje umiejętności w zakresie tabliczki mnożenia, ale również zdobyły nowe doświadczenia poprzez zabawę i współpracę z kolegami. Ten dzień z pewnością pozostanie w pamięci uczniów jako wyjątkowy i pełen pozytywnych emocji.

          • Wybieramy logo projektu eTwinning

          • W dniach 21-30 listopada 2023 uczniowie i nauczyciele szkół z Polski, Grecji i Turcji wybierają logo projektu eTwinning "Europa w komiksie". Jeżeli chcesz oddać głos na któryś z projektów, zgłoś się do szkolnej biblioteki lub swojego wychowawcy. Zwycięskie logo będzie symbolem naszego projektu eTwinning.

             

          • GÓRA GROSZA

          •                                                     Akcja GÓRA GROSZA XXIV edycja

            Dzień dobry

            Informujemy o XXIV edycji Akcji Góra Grosza.

            Organizatorzy akcji czyli Towarzystwo Nasz Dom od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując m.in. pomoc specjalistyczną (terapie, rehabilitacje), pracę z rodziną biologiczną, rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków (stypendia, korepetycje, zajęcia dodatkowe, kursy zawodowe). Prowadzi również specjalistyczne Domy dla Dzieci oraz Ośrodki Wsparcia i Rozwoju Dziecka i Rodziny PORT.

             

            Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujemy środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielniania się. Przyłączając się do akcji wspieramy dzieci, które potrzebują pomocy.

             

            Akcja przeprowadzona jest poprzez zbiórkę monet (1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł ) w placówkach w całej Polsce do 28.02.2023r..

             

            Grosiki prosimy przynosić do gabinetu logopedy i psychologa nr 40 lub wrzucać do specjalnej skrzynki na korytarzu.

             

            Zachęcamy do udziału w akcji .

            Z poważaniem koordynatorzy Elwira Kołodziejczyk-Duda i Anna Duda

             

          • Teatralna uczta z bohaterem Opowieści wigilijnej.

          • Uczniowie klas 2a, 2b i 3b mieli dziś okazję poznać opowieść o skąpym Ebezenerze. Plejada Duchów Świąt Bożego Narodzenia pojawiła się na scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach. W roli głównej zobaczyliśmy Lecha Mackiewicza.  Przestrzeń sceny wypełniły też lalki i projekcje. Ta metaforyczna opowieść poruszyła nasze seca i umysły. AT

            Opowiesc-wigilijna-plakat-1080x1080-1-1024x1024
          • Spotkanie nauczycieli z Grecji,Turcji oraz z ZSP7 w Żorach


          • 20.11.2023 r. odbyło się spotkanie nauczycieli realizujących projekt eTwinning "Europa w komiksie". Dzięki narzędziom dostępnym na platformie eTwinning w spotkaniu online uczestniczyli nauczyciele z Grecji, Turcji oraz z ZSP7 w Żorach. 
            Podczas spotkania pedagodzy ustalali plan działań na kolejne tygodnie i miesiące współpracy. Już 21 listopada rozpoczynamy głosowanie na logo projektu, w grudniu zaś uczniowie przygotują kartki z życzeniami noworocznymi. Na styczeń zaplanowano spotkanie uczniów. Wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli ZSP7 zapraszamy do udziału w realizacji projektu. Więcej informacji można uzyskać w bibliotece szkolnej /BS

             

          • Zajęcia biblioteczne w klasach pierwszych

          • „Wnuczka antykwariusza” – książka Justyny Bednarek trafiła do uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Podczas zajęć bibliotecznych, których celem było zachęcanie do czytania i promocja czytelnictwa, pierwszoklasiści poznali zasady dotyczące wypożyczania książek oraz zasady zachowania w bibliotece. Uczniowie wysłuchali także fragmentu książki Justyny Bednarek "Wnuczka antykwariusza", która została im przekazana w ramach kampanii Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Książki pt. „Mała książka – wielki człowiek”. /BS

             

             

          • UROCZYSTA GALA PATRIOTYCZNA

          • "Wiadomo, że naród polski przeszedł
            ciężką próbę utraty niepodległości,
            która trwała z górą sto lat,
            a mimo to pośród tej próby pozostał sobą.
            Pozostał duchowo niepodległy,
            ponieważ miał swoją kulturę."
            - Jan Paweł II
             

            Dnia 15.11.2023 r. miała miejsce Uroczysta Gala Patriotyczna, w której wystąpił finalista ,,Patriotycznego Konkursu Poezji i Prozy'' Wiktor Tomecki, zaprezentował wiersz Marii Konopnickiej ,,Ojczyzna. Podczas uroczystości utrwalono pamięć o wydarzeniach z II wojny światowej, kształtowano postawę patriotyczną, wrażliwość historyczną i językową.
            KS/DD
             
             
          • Paczuszka dla maluszka.


          • Paczuszka dla Maluszka


            Fundacja Małych Stópek organizuje po raz kolejny akcję Paczuszka dla Maluszka w całym kraju!
            W związku z tym ponownie zapraszamy do włączenia się w to dzieło.
            W tym roku zbieramy dla maluszków i ich mam znajdujących się w Domu Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży na
            ulicy Świerklańskiej 4 w Rybniku.

            Co można podarować?
            * pieluszki od rozmiaru 3 (z uwagi na dzieci ponad roczne)
            * szampony i żele do mycia dla małych dzieci
            * kosmetyki dla kobiet
            * kosmetyki dla nastolatków
            * pasty do zębów, szczoteczki
            * proszki i płyny do prania (te środki szybko się zużywają a są drogie)
            * chemia gospodarcza (wszelkiego typu środki i detergenty, czyszczące, piorące, odświeżające i nabłyszczające)
            * mydła w płynie, dezodoranty
            * chusteczki higieniczne i ręczniki papierowe
            * zupki w słoiczkach dla dzieci powyżej 1 roku życia
            Zbiórka trwa do 15 grudnia. Rzeczy można składać w oznakowanym koszu ustawionym przy wejściu głównym naszej szkoły. KB/AT