- Standardy Ochrony Małoletnich
- Ważne numery telefonów
- Jak się uczyć
- Organizacja czasu, w trakcie nauki w domu
- Chwila na relaks
- Dla Rodziców - zdalne nauczanie
- Zdalne nauczanie- informacje dla uczniów
- Relacje- komunikacja- dla rodziców
- Wspierajmy nasze dzieci- kilka słów o asertywności
- Pamięć i koncentracja u nastolatków- wskazówki i ćwiczenia
- Warto rozmawiać z dziećmi o emocjach
- Jak prawidłowo zaplanować swoją naukę
- Dla Rodziców- Apel Twojego dziecka
- Dla rodziców- Apel Twojego nastolatka
- Ważne słowa dla naszych dzieci
- Po co dziecku stawiać granice?
- Dla uczniów kl.VIII- Czym kierować się przy wyborze szkoły?
- Złość i sposoby radzenia sobie ze złością
- Kolejna dawka wiedzy dla rodziców- czego potrzebują dzieci
- Jak rodzice mogą pomóc dziecku w nauce
- Prawa Dziecka
- Jak rozładować napięcie ? Zabawa rodzinna
- Program profilaktyczny: „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”. Poradnik dla rodziców
- Czym jest dokuczanie ?
- Zjawisko streamingu, a tożsamość młodego człowieka
- Zasady bezpiecznych wakacji
- XXX
Dla uczniów klasy VIII
Czym kierować się przy wyborze szkoły?
Niebawem czeka Cię wybór nowej szkoły, a Ty nie możesz się zdecydować, gdzie złożyć papiery? Sprawdź wskazówki, które pomogą Ci podjąć decyzję, sprawdź opracowane dla każdego z Was testy zdolności specjalnych, które robiliśmy na poczatku roku szkolnego. Tam również były wskazówki dla Was.
1. Twoje zainteresowania.
To powinien być pierwszy punkt przy wyborze szkoły. Jeśli już wiesz, kim chcesz być w przyszłości, to sprawę masz ułatwioną–sam/sama wiesz, czy powinnaś/eś iść do technikum, czyliceum będzie lepszym rozwiązaniem. Jeśli jeszcze nie odkryłaś swojej pasji, to znajdź kilka zawodów, które są dobrze płatne i które mogłabyś wykonywać. Pamiętaj, że chociaż wybór szkoły średniej jest ważny, to zawsze wszystko można zmienić.
2. Odległość od miejsca zamieszkania.
Jest to również dość istotna kwestia –jeśli Twoja wymarzona szkoła znajduje się daleko od domu, to musisz przemyśleć (i pewnie omówić z rodzicami), jak będziesz tam dojeżdżać. Istnieją oczywiście internaty, ale mieszkanie tam wiąże się z dodatkowymi kosztami.
3. Znajomi.
Nie powinnaś/eś swojej przyszłości uzależniać od tego, jakie plany na życie mają Twoi znajomi (w końcu nawet jeśli pójdziecie do różnych szkół, to i tak możecie utrzymywaćze sobą kontakt), ale oczywiście miło mieć kogoś znajomego w nowej szkole.
4. Atmosfera.
Warto przekonać się, czy w danej szkole wszystko nam odpowiada, poza tym można poznać tam nowych ludzi. Zazwyczaj pomagały w tym wyjścia na dni otwarte do szkół średnich, ale niestety w tym roku, z powodu trudnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, nie będzie to możliwe Jeśli masz znajomych w danej szkole-porozmawiaj z nimi, skorzystaj też z informacji zawartych na stronie internetowej wybranej szkoły.
5. Opinia najbliższych.
Warto wziąć ją pod uwagę, ale nie powinna być ona głosem decydującym. Pamiętaj, że to, co według Twoich bliskich, jest dla Ciebie najlepsze, wcale nie musi takim być naprawdę.
6. Zajęcia dodatkowe.To ważny punkt, szczególnie, jeśli nie masz jeszcze sprecyzowanych planów, co do swojej przyszłości. Duża oferta zajęć pozalekcyjnych, może pomóc Ci odkryć swoje pasje.
POWODZENIA