- Standardy Ochrony Małoletnich
- Ważne numery telefonów
- Jak się uczyć
- Organizacja czasu, w trakcie nauki w domu
- Chwila na relaks
- Dla Rodziców - zdalne nauczanie
- Zdalne nauczanie- informacje dla uczniów
- Relacje- komunikacja- dla rodziców
- Wspierajmy nasze dzieci- kilka słów o asertywności
- Pamięć i koncentracja u nastolatków- wskazówki i ćwiczenia
- Warto rozmawiać z dziećmi o emocjach
- Jak prawidłowo zaplanować swoją naukę
- Dla Rodziców- Apel Twojego dziecka
- Dla rodziców- Apel Twojego nastolatka
- Ważne słowa dla naszych dzieci
- Po co dziecku stawiać granice?
- Dla uczniów kl.VIII- Czym kierować się przy wyborze szkoły?
- Złość i sposoby radzenia sobie ze złością
- Kolejna dawka wiedzy dla rodziców- czego potrzebują dzieci
- Jak rodzice mogą pomóc dziecku w nauce
- Prawa Dziecka
- Jak rozładować napięcie ? Zabawa rodzinna
- Program profilaktyczny: „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”. Poradnik dla rodziców
- Czym jest dokuczanie ?
- Zjawisko streamingu, a tożsamość młodego człowieka
- Zasady bezpiecznych wakacji
- XXX
Zdalne nauczanie- informacje dla uczniów
Drogi Uczniu!
Wszyscy staramy się dostosować do sytuacji związanej z wprowadzeniem nauczania na odległość, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii do zdalnego prowadzenia zajęć.
To jest czas, gdy umiejętności, które nabyłeś samodzielnie, korzystając np. z serwisów społecznościowych na smartfonie, tablecie, komputerze lub w szkole podczas lekcji informatyki, mogą wprowadzić Cię na wyższy poziom wykorzystania nowoczesnych technologii.
Pamiętaj, że jesteś członkiem społeczności klasowej i to, że musisz przebywać w domu nie oznacza, że jesteś poza swoją klasą szkolną.
- Uczestnicz aktywnie w zdalnym nauczaniu. Początkowo taka forma nauki może budzić Twoją obawę, szybko jednak przekonasz się, że jest ona bardzo przystępna i atrakcyjna:
- zapoznaj się ze wszystkimi materiałami przygotowanymi i przekazanymi Ci przez nauczyciela, a także z terminami wykonania zadań oraz sposobami przekazania rozwiązań,
- uważnie czytaj polecenia – jeśli masz wątpliwości, wykorzystaj dostępne formy komunikacji, by wyjaśnić je z nauczycielem,
- odważnie udzielaj odpowiedzi i zadawaj pytania przez sieć, pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej formy grzecznościowej przy ich formułowaniu,
- staraj się maksymalnie wykorzystać czas nauki i nie przedłużaj niepotrzebnie czasu spędzonego przy komputerze.
- W miarę możliwości systematycznie odrabiaj zadania domowe i wykonuj wymagane przez nauczyciela aktywności:
- Sprawdź termin wyznaczony przez nauczyciela na wykonanie zadania,
- Jeśli Twoje rozwiązanie wymaga przygotowania pliku, zapisz go w wymaganym formacie, sprawdź objętość pliku – jeśli jest on zbyt duży zastosuj metody kompresji poznane na lekcjach informatyki lub poproś o pomoc rodzica, nauczyciela, prześlij rozwiązanie w wyznaczonym terminie,
- Wykonaj inne wymagane przez nauczyciela aktywności, przestrzegając ustalonych terminów, a w przypadku niemożności wykonania zadania poproś go o pomoc w rozwiązaniu napotkanego problemu.
- Staraj się rozszerzać swoje wiadomości, wyszukując dodatkowe informacje w internecie na zadany temat. Pamiętaj, aby nie kopiować gotowych rozwiązań i tekstów. Przekazuj nauczycielowi tylko Twoje autorskie rozwiązania i materiały.
- W zorganizowany sposób przechowuj pliki z rozwiązaniami zadań z poszczególnych przedmiotów. W przypadku trudności poproś o pomoc nauczyciela, rodziców lub kolegów.
- Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa w intrenecie i higieny pracy z komputerem/innymi urządzeniami. Informuj rodziców (opiekunów) o wszystkich sytuacjach, które wzbudziły Twój niepokój.
- Pomagaj swoim kolegom i nauczycielom, jeśli mają trudności techniczne.
- Jeżeli zdajesz w tym roku egzamin ósmoklasisty skorzystaj z materiałów publikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, w tym z próbnych testów. Pomogą Ci one lepiej przygotować się do egzaminu.