Muzyka łagodzi obyczaje
- 12.10.2022 22:08
Październkowy poranek spędziliśmy na wspólnym muzykowaniu z Rodziną Leona. Były próby grania na perkusji. Poznawaliśmy moc trąbki. Mieliśmy także okazję trzymać w rękach akordeon.
Muzykujmy. Grajmy. Śpiewajmy. To zbliża ludzi, a poza tym: "Idź tam, gdzie słyszysz śpiew - tam dobrzy ludzie się; źli ludzie - wierz mi - nigdy nie śpiewają". Bardzo dziękujemy rodzicom Leona - pani Oli i panu Krzysztofowi za lekcję muzyki "na żywo". MK- więcej
Multimedialne lekcje z aktorem w Kinie na Starówce.
- 12.10.2022 19:25
- W ramach kiluletniej już współpracy z Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie - organizatorem Lekcji w kinie - uczniowie klas 5a, 6a i 6b ponownie uczestniczyli w spotkaniu z aktorem, który zapoznał ich z filmową tematyką: "Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych".
Na wielkim ekranie pojawiły się między innymi quizy i zagadki problemowe: co to jest motion capture MO - CAP w filmie "Avatar. Istota wody"? czy hobbici rzeczywiście są niscy? jak powiększyć aktora? z czego produkuje się sztuczny śnieg? czym jest greenscreen? jak wykonać odlew dinozaura?
Te i inne efekty specjalne uczniowie mogli zaobserwować również w drugiej części wydarzenia - podczas pokazu familijnego filmu przygodowego z elementami fantasy pt. "Wilczy gang". Film z żywą akcją, magią, trójką "niedoskonałych" bohaterów, ale odważnie pokonujących swoje słabości, walczących o ocalenie świata. Odwieczny problem walki dobra ze złem, elitarna szkoła dla magików, przyjaźń trójki "wybranych" przywoływały skojarzenia z doskonale uczniom znaną serię o znanym czarodzieju Harrym Potterze.
Wilczy gang - oficjalny zwiastun.
AR - więcej
Przełamujemy bariery!
- 13.10.2022 07:41
- W dniach od 3 do 10 października obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji i Dzień Dysleksji pod hasłem: Przełamujemy bariery! W tym czasie wiele działo się w murach naszej szkoły. Rozpoczęliśmy poniedziałkową akcją PRZYNIEŚ KSIĄŻKĘ, ZABIERZ KSIĄŻKĘ, która miała na celu wspierać i rozwijać zamiłowanie do książek oraz czytelnictwa. We wtorek zaobserwować można było wielkie poruszenie wszystkich uczniów (młodszych i starszych), którzy brali udział w szkolnej zabawie TROPICIELE ORTOGRAII. Celem zabawy było odszukiwanie wyrazów z trudnością ortograficzną umieszczonych na szkolnych korytarzach. Zapisane odpowiedzi uczniowie wrzucali do specjalnego pudełka, z którego wyłoniono 10 poprawnych prac. Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem. Emocji było co niemiara! W klasach pierwszych natomiast nasza pani logopeda prowadziła zajęcia IGRASZKI LOGOPEDYCZNE. W środę słychać było głośne czytanie w klasach trzecich, a klasy drugie musiały sprostać niecodziennemu zadaniu, jakim było wyszywanie napisu „Dysleksja nie taka straszna”. Poradziły sobie wyśmienicie! Dodatkowo na korytarzu szkolnym podziwiać można było wystawę prac plastycznych JEDNO SŁOWO – WIELE ZNACZEŃ, która powstała w ramach konkursu dla społeczności szkolnej. W czwartek można było połamać sobie język łamańcami językowymi i dowiedzieć się z przygotowanej przez uczniów gazetki, kto ze znanych i sławnych osób boryka się z dysleksją. Na zakończenie tygodnia uczniowie zmierzyli się z dyktandami graficznymi – jak Wam poszło? Co więcej, przez cały ten czas w naszej bibliotece szkolnej dostępne były dla uczniów gry planszowe rozwijające umiejętność czytania. To był bardzo aktywny tydzień, pełen dobrych praktyk, pozwalających na pogłębienie w nas świadomości o dysleksji. Poniżej kilka wspomnień.
- więcej
Światowy Dzień Uśmiechu
- 10.10.2022 23:23
- …Uśmiech, to taka krzywa, która wszystko porstuje… 😊
W miniony piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. W każdym zakamarku szkoły zauważyć można było bardzo uśmiechnięte buzie uczniów, przedszkolaków, nauczycieli czy obsługi. Oprócz zdjęć z ogromnymi uśmiechami, można też było zabrać uśmiech ze sobą – dla siebie bądź podzielić się nim z drugą osobą.
To taki mały gest, a jak bardzo cieszy! 😊
KB/AK
- więcej
Jesienne spotkanie z filmem Orlęta. Grodno '39 w Kinie Helios
- 09.10.2022 20:42
W piątek 7 października 2022 roku uczniowie klas 8a i 8b uczestniczyli w pokazie edukacyjnej wersji filmu „Orlęta. Grodno ‘39” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza. Seans filmowy w Kinie Helios poprzedził mini wykład historyków, psychologów i filmoznawców.
Grodno - miasto na wschodnim pograniczu przedwojennej Polski, zróżnicowane kulturowo, narodowościowo. We wrześniu 1939 roku ludność cywilna, w tym młodzież i dzieci, rozpoczynają dramatyczną walkę z Sowietami, którzy nie cofną się przed największym okrucieństwem. Młody widz spogląda na piekło wojennej rzeczywistości oczami dorastającego, dwunastoletniego żydowskiego chłopca, dla którego liczy się tu i teraz, gdyż jutra może nie być.
AR i DW
- więcej