KS/DD







Uczniowie klasy 4a oraz 4b w ramach podsumowania działań na liczbach samodzielnie wykonali gry planszowe i karciane. Pracując w grupach, uczniowie przygotowali plansze do gry, pionki, karty, a nawet instrukcję. Najprzyjemniejszym jednak momentem tego zadania była możliwość zagrania w przygotowane przez siebie gry. Uczniowie świetnie się przy tym bawili, a jednocześnie utrwalali rachunki pamięciowe.
Za nami kolejna edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym dniu przypominaliśmy sobie tabliczkę mnożenia poprzez wspólne gry i zabawy. Uczniowie rozwiązywali rebusy Tabliczki Szczęścia, układali tabliczkową wieżę oraz odbyły się emocjonujące rozgrywki Muchołapów. Nawet w trakcie przerw nie odpoczywaliśmy od tabliczki.
Z tej okazji został również przeprowadzony konkurs, w którym wyłoniono Mistrza Tabliczki Mnożenia w kategorii klas: IV-VI oraz VII-VIII. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Cały dzień pełen był uśmiechów i radości związanej z matematyką. Dzieci nie tylko doskonaliły swoje umiejętności w zakresie tabliczki mnożenia, ale również zdobyły nowe doświadczenia poprzez zabawę i współpracę z kolegami. Ten dzień z pewnością pozostanie w pamięci uczniów jako wyjątkowy i pełen pozytywnych emocji.
W dniach 21-30 listopada 2023 uczniowie i nauczyciele szkół z Polski, Grecji i Turcji wybierają logo projektu eTwinning "Europa w komiksie". Jeżeli chcesz oddać głos na któryś z projektów, zgłoś się do szkolnej biblioteki lub swojego wychowawcy. Zwycięskie logo będzie symbolem naszego projektu eTwinning.
Akcja GÓRA GROSZA XXIV edycja
Dzień dobry
Informujemy o XXIV edycji Akcji Góra Grosza.
Organizatorzy akcji czyli Towarzystwo Nasz Dom od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując m.in. pomoc specjalistyczną (terapie, rehabilitacje), pracę z rodziną biologiczną, rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków (stypendia, korepetycje, zajęcia dodatkowe, kursy zawodowe). Prowadzi również specjalistyczne Domy dla Dzieci oraz Ośrodki Wsparcia i Rozwoju Dziecka i Rodziny PORT.
Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujemy środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielniania się. Przyłączając się do akcji wspieramy dzieci, które potrzebują pomocy.
Akcja przeprowadzona jest poprzez zbiórkę monet (1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł ) w placówkach w całej Polsce do 28.02.2023r..
Grosiki prosimy przynosić do gabinetu logopedy i psychologa nr 40 lub wrzucać do specjalnej skrzynki na korytarzu.
Zachęcamy do udziału w akcji .
Z poważaniem koordynatorzy Elwira Kołodziejczyk-Duda i Anna Duda
20.11.2023 r. odbyło się spotkanie nauczycieli realizujących projekt eTwinning "Europa w komiksie". Dzięki narzędziom dostępnym na platformie eTwinning w spotkaniu online uczestniczyli nauczyciele z Grecji, Turcji oraz z ZSP7 w Żorach.
Podczas spotkania pedagodzy ustalali plan działań na kolejne tygodnie i miesiące współpracy. Już 21 listopada rozpoczynamy głosowanie na logo projektu, w grudniu zaś uczniowie przygotują kartki z życzeniami noworocznymi. Na styczeń zaplanowano spotkanie uczniów. Wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli ZSP7 zapraszamy do udziału w realizacji projektu. Więcej informacji można uzyskać w bibliotece szkolnej /BS
„Wnuczka antykwariusza” – książka Justyny Bednarek trafiła do uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Podczas zajęć bibliotecznych, których celem było zachęcanie do czytania i promocja czytelnictwa, pierwszoklasiści poznali zasady dotyczące wypożyczania książek oraz zasady zachowania w bibliotece. Uczniowie wysłuchali także fragmentu książki Justyny Bednarek "Wnuczka antykwariusza", która została im przekazana w ramach kampanii Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Książki pt. „Mała książka – wielki człowiek”. /BS
We wrześniu z okazji Europejskiego Dnia Językowego, poszczególne klasy losowały różne państwa europejskie, a ich zadaniem było przygotować plakat, prezentację multimedialną oraz wywiad ze znaną osobą.
W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbyła się uroczystość Europejskiego Dnia Językowego, podczas której uczniowie prezentowali swoje prace i umiejętności językowe.
Każda praca przedstawiała historię, tradycje i charakterystyczne elementy kultury danego kraju. To była znakomita okazja do odkrywania tajemniczych miejsc na mapie Europy.
Nasi uczniowie również zaprezentowali krótkie scenki w formie "wywiadu ze znaną postacią", przedstawiając nieraz ciekawe kostiumy i rekwizyty. To była zabawa i jednocześnie nauka.
Nie mogło zabraknąć również Łamańców Językowych w języku angielskim. To wyzwanie, które zmuszało uczniów do przezwyciężenia trudności językowych. Przykłady i zadania językowe sprawiły, że wszyscy doskonale się bawili, a jednocześnie uczyli się nowych słów i wyrażeń.
Podczas uroczystości jury w składzie p. Jolanta Wróblowska-Łatka, Emila Bierut, Agnieszka Wysopal, ustaliły że najlepiej do konkursu Europejskiego Dnia Językowego przygotowały się następujące klasy:
I miejsce - klasa VII B
II miejsce - klasa VIII A
III miejsce - klasa VIA
Wyróżnienie - klasa VII A
Podczas prac jury odbył się konkurs indywidualny na temat wiedzy Wielkiej Brytanii. Konkurs ten wygrały Martyna Bortlik (I miejsce) oraz Julia Zięba i Weronika Wieczorek (II miejsce).
Europejski Dzień Językowy był dniem pełnym fascynujących odkryć, zabawy i nauki, ale też momentem, w którym zwróciliśmy uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie, jak bardzo poszerza nasze horyzonty komunikacyjne i buduje mosty między różnymi kulturami.
IW
Podczas zajęć rewalidacyjnych "ożyły" kolejne obrazki wykonywane przez Natalkę wraz z zaproszonymi kolegami z klasy.
BT
Sznurek, klamerki i juz jest zabawa. Uczniowie podczas zajęć zkk ćwiczyli sprawnośc paluszków.
BT
Klasa 3b zgłębiała tajniki szycia na maszynie. Niektórzy po zajęciach stwierdzili, że zostaną krawcami :-)
BT,MK
Powered by aSc EduPage